خدمات حسابرسی | خدمات حسابرسی مالی | شرکت حسابرسی

خدمات حسابرسی فرایندی است که کلیه عملیات های مالی و اسناد مربوط به آنها مورد بازبینی و بررسی و رسیدگی قرار می گیرد.
ایلیا حساب > خدمات حسابرسی | خدمات حسابرسی مالی | شرکت حسابرسی

خدمات حسابرسی فرایندی است که کلیه عملیات های مالی و اسناد مربوط به آنها مورد بازبینی و بررسی و رسیدگی قرار می گیرد تا هر گونه مغایرت و خلا ناشی از نقص مدارک و عملکرد مشخص شده و تدبیری برای آن انجام شود . گاهی حسابرسی به صورت داخلی و توسط کارشناسان خود شرکت انجام گرفته که هدف آن گزارش دهی به مدیران ارشد و جلوگیری از هدر رفت منابع و دارایی ها و نیز برنامه ریزی های مالی بوده و نتایج ان به بیرون سازمان هم درز نمی کند که اصطلاحا به ان حسابرسی داخلی می گویند و عموما هر سه ماه یکبار انجام میشود البته برخی از شرکتها این کار را شش ماه یکبار یا سالانه هم انجام می دهند.

از انواع دیگر  حسابرسی می توان به حسابرسی رعایت اشاره نمود. از انواع شناخته شده حسابرسی رعایت، حسابرسی مالیاتی می باشد که مورد استفاده واحد های تجاری است. هم چنین از انواع حسابرسی، حسابرسی عملیاتی است که در کشور ما بسیار کم  انجام می شود و دلیل آن شاید عدم آگاهی مدیران واحد های تجاری از مزایای آن باشد.

جهت مشاوره رایگان میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید:

تلفـن:  02146075578
همراه: 09120764470
فکس:  02142694587
ایمیل: iliyahesab@gmail.com

انجام خدمات حسابرسی ایلیا حساب :

  • حسابرسی مالی که همان حسابرسی صورت های مالی و صدور گزارش جهت ارائه به بانک ها
  • مسئولیتهای مدیریت را می توان در سه سطح استراتژیکی، تاکتیکی و عملیاتی طبقه بندی کرد. این سه سطح اساسا به میزان توجه مدیریت و زمان بندی (اجرا) محدود می شود.
  • وضعیت بازاری که سازمان در نظر دارد محصولات یا خدمات خود را در آن عرضه کند.
  • مدیریت استراتژیک به کلی ترین، فراگیرترین و دراز مدت ترین موضوعها می پردازد. مدیریت تاکتیکی بر چگونگی اجرای برنامه های استراتژیک تمرکز می کند.  بیشتر توجه مدیریت تاکتیکی به موضوعهای میان مدت است و بر اجزا و واحدهای خاص سازمانی تاکید می ورزد. مدیریت عملیاتی به کارها و وظایف خاص و ضروری روزانه می پردازد.

مشاوره حسابرسی داخلی :

هدف دیگری که در حسابرسی داخلی پیگیری می شود ارزیابی به صرفه بودن واحد های مختلف سازمان بوده و کارایی آنها را بررسی می کند .حسابرس داخلی باید کاملا اختیار عمل داشته و بتواند به کلیه اسناد مالی شرکت دسترسی پیدا کند و نتیجه بررسی های خود را در قالب گزارش بتواند ارائه نماید. در روش خارجی آن سازمانی توسط کارشناسان موسسات حسابرسی مورد تایید انجام شده و باهدف اظهار نظر در مورد درستی صورت های مالی ، نتایج عملیات های مالی و فعالیت سازمان انجام میشود . حسابرسی مستقل یک ضرورت قانونی بوده و باید سالی یک بار توسط سازمان انجام شود و نتایج ان به سازمان مربوطه و سایر ارگان های مربوطه ارائه گردد .