تابع جمع کردن سلولهای رنگی در اکسل

ایلیا حساب > تابع جمع کردن سلولهای رنگی در اکسل

تابع جمع کردن سلولهای رنگی در اکسل

مثلا جمع سلولهایی که زرد رنگ هستند را میخواهید محاسبه کنید

برای این کار شما نیاز به یک ماکرو نسبتا کوچک دارید.

پس مراحل زیر را طبق عکس انجام دهید…

 • Alt+F11 را فشار دهید.
 • از پنل سمت چپ روی sheet مورد نظر راست کلیک کنید.
 • از قسمتInsert روی Module کلیک کنید و ماکرو زیر (متن رنگی) را در ان paste کنید…

 

Function SumByColor(CellColor As Range, SumRange As Range)

Application.Volatile

Dim ICol As Integer

Dim TCell As Range

ICol = CellColor.Interior.ColorIndex

For Each TCell In SumRange

If ICol = TCell.Interior.ColorIndex Then

SumByColor = SumByColor + TCell.Value

End If

Next TCell

End Function

 

سپس دکمه ctrl + s را فشار دهید و به محیط اکسل برگردید و  از تابع sumbycolor استفاده نمایید.

(sumbycolor(B1,A1:A100=

پس از  وارد کردن تابع sumbycolor  دکمه fx  را جهت باز شدن منوی فرمول بزنید، سپس طبق عکس زیر در قسمت اول فرمول بالا  یعنی B1 رنگ سلول را مشخص میکنید ( یعنی سلول انتخاب شده هر رنگی باشد همون رنگ مبنا میشود ) و در زبونه دوم محدوده ای که جمع آن را میخوایم بدست آوریم را مشخص میکنیم.

مشاوران و متخصصان حسابداری ایلیا حساب در زمینه کلیه موضاعات حسابداری و حسابرسی همه روزه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. در صورت نیاز به مشاوره تلفنی اینجا را کلیک کنید.

7 پاسخ ها
 1. محمد

  سلام
  وقت به خیر
  متاسفانه بعد از خارج شدن از برنامه و رجوع مجدد به اکسل تابعی که شما نوشته اید و ما از روشی که شما فرمودید روی برنامه لود کردیم حذف میشود و باید مجددا تابع را برای اکسل تعریف کرد که این کار برای هربار استفاده از برنامه منطقی نیست .یا بهتر بگویم تابع save نمیشود. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. علیرضا

   برای ذخیره ی ماکرو ها گزینه ی Save As را انتخاب کنید، پس از انتخاب محل ذخیره فایل از قسمت Save As Type گزینه ی Excel Macro-Enabled Workbook را انتخاب کنید.
   پس از ذخیره ماکرو ها و فایل اکسل با یکدیگر، این فایل با پسوند xlsm. ذخیره میگردد که دقیقاً همانند یک فایل اکسل معمولی عمل مینماید با این تفاوت که فایل مزبور حاوی کدهای ویژوال بیسیک میباشد و شکل آیکون آن کمی با آیکون یک فایل معمولی اکسل متفاوت است.

 2. امید

  با سلام من هم دقیقا همین مشکل دوستمون رو دارم . تابع save نمیشه و هر بار می خوام save کنم یک پیغام میده و وقتی از برنامه میرم بیرون و بر میگردم توی اکسل تابع از بین رفته و دوباره باید تابع رو اضافه کنم. ترو خدا راهنمایی کنید ممنون میشم

 3. امید

  با سلام
  وقت شما بخیر.
  من هم دقیقا همین مشکل دوستمون رو دارم . تابع save نمیشه و هر بار می خوام save کنم یک پیغام میده و وقتی از برنامه میرم بیرون و بر میگردم توی اکسل تابع از بین رفته و دوباره باید تابع رو اضافه کنم. ترو خدا راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ بدهید

Call Now Button
قیمت نرم افزار سپیدار