شماره های تماس
تماس با ایلیا حساب

تحریر دفاتر | تحریر دفاتر قانونی | هزینه تحریر دفاتر قانونی | هزینه نوشتن دفاتر حسابداری

تحریر دفاتر - تحریر دفاتر قانونی - هزینه تحریر دفاتر قانونی - هزینه تحریر دفاتر - تحریر دفتر روزنامه - دفاتر حسابداری -نوشتن دفاتر قانونی - تحریر دفتر کل - هزینه نوشتن دفاتر حسابداری -هزینه دفتر نویسی حسابداری

ایلیا حساب / بلاگ ایلیا حساب / تحریر دفاتر | تحریر دفاتر قانونی | هزینه تحریر دفاتر قانونی | هزینه نوشتن دفاتر حسابداری
تحریر دفاتر | تحریر دفاتر قانونی | هزینه تحریر دفاتر قانونی | هزینه نوشتن دفاتر حسابداری
23 ارديبهشت، 1401
بازدید 48801 مرتبه

امتیاز : 4.2
تعداد رای : 469

تحریر دفاتر | تحریر دفاتر قانونی | هزینه تحریر دفاتر قانونی | هزینه نوشتن دفاتر حسابداری
عنوانین

یکی از دغدغه های حسابداران و مدیران در جلسات مالیاتی، وجود اشتباه در دفاتر قانونی شرکت خود می باشد اشتباهی که ناشی از خسته گی ، کم تجربه گی تحریر کننده، دانش فنی پایین ، عجله و ... می باشد به همین علت ایلیا حساب با دایر نمودن واحد مختص تحریر دفاتر، برای همیشه این دغدغه را از ذهن حسابداران و مدیران پاک نموده است و شرکت ها براحتی میتواننده امور تحریر دفاتر خود را با مناسب ترین هزینه به ایلیا حساب بسپارند و در کوتاه ترین زمان دفاتر خود را دریافت نمایند.

 

جهت سوال در خصوص تحریر دفاتر قانونی با شماره

09124303457

تماس حاصل فرمایید.

هزینه  و شرایط تحریر دفاتر

 شرایط تحریر دفاتر بدین صورت می باشد که شرکت گزارشات و دفاتر قانونی خود را به کارشناسان دفتر نویسی ایلیا حساب تحویل می دهند و رسید دریافت می نمایند و پس از انجام عملیات دفتر نویسی دفاتر خود را گرفته و رسید را به ایلیا حساب عودت می نمایند .

جهت استعلام هزینه تحریر دفاتر از این لینک وارد پنل کاربری شوید سپس با وارد کردن تعداد صفحات خود در قسمت تحریر دفاتر (مانند تصویر زیر)  از میزان هزینه و مدت زمان تحویل آگاه شوید. 

ورود به تحریر دفاتر

 

 

پس از استعلام قیمت با ثبت سفارش شماره پیگیری دریافت مینمایید و کارشناسان جهت همانگی و دریافت اصل دفاتر با شما تماس خواهند گرفت. لازم بذکر است کلیه مراحل ثبت دفاتر فقط از طریق پنل کاربری صورت میپذیرد، در غیر این صورت ایلیا حساب هیچگونه مسئولیتی قبول نمی نماید.

 

تحریر دفاتر

شرایط ظاهری دفاتر قانونی کل و روزنامه:

بطور کلی پس از ثبت درخواست پلمپ دفاتر، یک دفتر کل و روزنامه پس از دو هفته برای شرکت از طریق اداره پست ارسال میشود که اغلب برای این دفاتر طبق تصویر بالا از جلد رنگ قرمز، آبی، سبز، قهوه ای ، طلایی ، و طوسی استفاده می شود. پس از تحویل دفاتر حتما دقت گردد که این دفاتر دارای یک برچسب پلمپ در صفحه اول و آخر همراه با مهر و امضا داشته باشد، همچنین شماره پلمپ و سریال دفاتر باید در با شماره پملپ دفاتر تجاری سایت tax.gov اداره مالیات  مطابقت داشته باشد، همچنین کلیه دفاتر پلمپ شده دارای سوکت فیزیکی می باشند که نشانه پلمپ بودن دفتر هست که این سوکت دارای شماره ای می باشد که باید با شماره برچسب مطابقت داشته باشد.

تحریر دفاتر حسابداری:

تحریر دفاتر قانونی یکی دیگر از خدمات حسابداری این شرکت می باشد که توسط افراد با تجربه انجام می شود ، بدلیل اهمیت این موضوع تحریر دفاتر باید حتما توسط اشخاصی انجام شود که به نگارش و تحریر دفاتر مسلط هستند . دفتر روزنامه و کل جزو دفاتر اصلی برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی مشمول بند (الف) ماده ۹۵ محسوب می شود ، دفاتر اصلی اشخاص حقیقی مشمول بند (ب) ماده ۹۵ شامل دفتر درآمد و هزینه می باشد . تحریر تمامی این دفاتر تجربه لازم دارد ، پس بنابراین توصیه می شود از اقدام به تحریر اینگونه دفاتر بدون راهنمایی های لازم توسط افراد با تجربه حتما” خودداری کنید زیرا باعث رد آن توسط حوزه مالیاتی مربوطه خواهد شد .  لازمه تحریر دفاتر قانونی داشتن تجربه کافی برای انجام این مهم است معمولا” یک موسسه حسابداری بدلیل تعدد انجام این کار توسط حسابداران شاغل در آن مطمئن ترین گزینه می باشد.

 

موارد عدم قبول تحریر دفاتر :

1-در صورتی که دفاتر ارائه شده به نحوی از پلمپ خارج شده و یا فاقد یک یا چند برگ باشد.

2- عدم ثبت یک یا چند فعالیت مالی در دفاتر به شرط احراز.

3 – تقدم ثبت یک یا چند معامله نسبت به تاریخ وقوع آنها.

4 – ثبت تمام یا قسمتی از یک فعالیت بین سطرها.

5 – ثبت تمام یا قسمتی از یک فعالیت بین حاشیه ها.

6 – تراشیدن و پاک کردن مندرجات دفاتر به منظور سوء استفاده.

7 – جای سفید گذاشتن بیش از حد معمول در صفحات و سفید ماندن تمام صفحه در دفتر روزنامه.

8 – محو کردن مندرجات دفاتر با وسایل شیمیایی.

9 – بستانکار شدن حسابهای بانکی و نقدی ناشی از تقدم و تاخر ثبت حسابها و دریافت و پرداخت.

10 – عدم ارائه یک یا چند جلد از دفاتر ثبت و پلمپ شده و نانوشته.

نکته1: اگر اشتباه و غلط املایی در دفاتر کل و روزنامه ایجاد شد با خط قرمز مورد مذکور را مشخص می کنیم یعنی خط خوردگی به گونه ای باید باشد که متن و مبلغ خط خورده بطور کامل مشخص و هیچگونه ابهامی برای خواننده نباید داشته باشد. همچنین تعداد مورد های خط خورده و اشتباه نباید زیاد و از حد متعارف تجاوز نماید لازم به ذکر است میزان حد مجاز خط خوردگی ها  بسته به حجم دفاتر و نظر سر ممیز متغیر می باشد.

نکته 2: همچنین جهت تحریر دفاتر توصیه می گردد از روان نویس و یا خودکار مشکی استفاده شود، و به هیچ عنوان نباید از لاک غلط گیر استفاده گردد.

دفتر روزنامه:

دفتر روزنامه که به آن دفتر ثبت اولیه ی معاملات نیز می گوییم دفتری است که معاملات و عملیات مالی یک مؤسسه به ترتیب تاریخ وقوع در آن ثبت می شود.

1-دفتر روزنامه کلیه ی معاملات مالی یک مؤسسه را به ترتیب تاریخ وقوع نشان می دهد و به این ترتیب پیگیری بعدی رویدادهای رخدادهای مالی آسان می شود .

2-دفتر روزنامه کلیه اطلاعات مربوط به یک معامله را (شامل تاریخ معامله ،نام حسابهای بدهکار و بستانکار مبالغ بدهکار و بستانکار به طور یکجا نشان داده می شود)

برای تحریر دفاتر قانونی دفتر چند برگ بگیریم؟

برای درخواست دفاتر محدودیتی وجود ندارد و با توجه به حجم فعالیت میتوانید دفاتر 50، 100 و یا 200 برگ درخواست بدید که بیشتر از دویست برگ هم میشود درخواست داد که در قالب چند دفتر ارسال می شود. اگر هم دفاتر پلمپ شده زیاد باشد و صفحات زیادی از دفتر نانویس بماند هیچ ایرادی ندارد و مشکل ساز نمیشود.

اگر سال مالی دفاتر رو اشتباه پلمپ کنید تکلیف چیست؟

مودیان باید طبق تاریخ شروع سال مالی ثبت شده در اساسنامه سال مالی را وارد نمایند ولی اگر بنا به دلایلی چنین اشتباهی در پلمپ رخ دهد باید دفاتر رو بصورت نانویس و همراه یک نامه به اداره ثبت تحویل دهند و دفتر صحیح جدید را دریافت کنند. در غیر این صورت این اشتباه امکان دارد منجر به رد دفاتر شود.

نمونه دفتر روزنامه

شماره سند

تاریخ

روز/ماه

شـــــرح

بدهکار بستانکار
9

02/11

موجودی بانک

سرمایه

* 5.000.000

 

5.000.000

10 02/19

وسیله نقلیه

موجودی بانک

* 3.000.000

 

3.000.000

نحوه ثبت اطلاعات مالی در دفتر روزنامه:

1-شماره سند حسابداری در این ستون شماره رویدادهای مالی را به ترتیب و از شماره 1 می نویسیم.

2-تاریخ سند حسابداری ستون تارخ به 2 ستون جداگانه ی روز و ماه تقسیم می شود نوشتن ماه انجام معامله در ثبت 1 ضرورت ندارد مگر اینکه صفحه ی دفتر روزنامه .

سال انجام معامله نیز تنها در اولین سند مشخص می شود . طبق قانون تجارت هر مؤسسه به هر سال مالی خود باید از یک دفتر روزنامه استفاده کند همچنین دفاتر هر یال مالی باید قبل از سال مالی انجام شود.

3-حساب بدهکار عنوان حساب بدهکار بر روی همان خطی که شماره سند و تاریخ سند نوشته شده و از سمت راست ستون شرح و مبلغ آن نیز بر روی همان خط و در ستون بدهکار نوشته می شود .

4-حساب بستانکار،عنوان حساب بستانکار در خط بعدی و با فاصله ی کمی از سمت راست ستون شرح و مبلغ آن نیز در همان خط و در ستون بستانکار نوشته می شود.

5-یک شرح خلاصه در پایان رویداد نوشته می شود.

دفتر کل:

که به آن ثبت نهایی معاملات نیز می گوییم دفتری است که حسابهای یک مؤسسه به تفکیک در آن نگهداری می شود شکل معمول دفتر کل به صورت زیر می باشد .

1-در دفتر کل برای هر حساب در سطح کل صفحه یا صفحاتی جداگانه اختصاص می دهیم یعنی  برای همه حسابهای کل تراز نامه ( موجودی نقد و بانک ، حسابهای و اسناد دریافتنی  ، پیش پرداخت ، حسابهای پرداختنی ، دارایی های ثابت ، دارایی نامشهود ، استهلاک انباشته ، ذخایر ، پیش دریافت و … )صفحه و یا صفحات جداگانه ( با توجه به تعداد آرتیکل ها ) اختصاص می دهیم.

2-حسابها به همان ترتیبی که در ترازنامه منعکس می شود صفحه گذاری می شوند یعنی ابتدا دارایی ها ،سپس بدهی ها و در پایان سرمایه نوشته می شود.

نکته3 : همچنین باید توجه داشت به هیچ عنوان در یک صفحه نباید دو سرفصل جداگانه اختصاص داد.

هزینه تحریر دفاتر

نمونه دفترکل:

نام حساب : موجودی نقد و بانک

شماره سند

تاریخ

روز/ماه

شـــــــــرح * بدهکار بستانکار تشخیص مانده
9 02/11 نقل از دفتر روزنامه * 5.000.000    بد/بس

5.000.000

نحوه انتقال معاملات مالی از دفتر روزنامه به دفتر کل:

1-پیدا کردن نام حساب : نام حسابی را که در دفتر روزنامه بدهکار شده در دفتر کل پیدا می کنیم .

2-شماره و تاریخ سند را عینا از دفتر روزنامه به دفتر  کل منتقل می کنیم .

3-مبلغ بدهکار دفتر روزنامه را به ستون بدهکار حساب مربوط به دفتر کل منتقل می کنیم .

4-شماره صفحه ی دفتر کل را در عطف دفتر روزنامه می نویسیم.

5-مانده ی حساب را مشخص و در ستون مانده می نویسیم .

6-در ستون تشخیص و با اختصار بد و یا بس می نویسیم .

7-در ستون شرح دفتر کل معمولا عبارت نقل از دفتر روزنامه نوشته می شود.

8-مراحل انجام شده برای حساب بستانکار سند مربوطه انجام می شود.

هزینه نوشتن دفاتر حسابداری:

تحریر دفاتر یکی از حساس ترین بخش عملیات مالی می باشد  به همین علت برای اطمینان از انجام صحیح  این کار مهم و خطیر بهتر است که حسابداران متخصص دفتر نویسی استفاده گردد همانطور که میدانید نوشتن دفاتر حسابداری بر همه ی اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای فعالیت اقتصادی هستند الزامی می باشد و تمامی اشخاص بند الف (دفاتر کل و روزنامه ) ، بند ب و ج (دفاتر درآمد و هزینه ) باید فعالیت اقتصادی یک سال مالی خود را به صورت مکتوب به اداره مربوطه ارائه دهند. به همین علت نوشتن دفاتر حسابداری بسیار کار تخصصی و دشوار می باشد که از عهده هر شخصی و حسابدار بر نمی آید  و باید برای ثبت دفتر روزنامه و دفتر کل از رویدادهای مالی بنگاه اقتصادی اطلاع داشته باشیم و بتوانیم اینها را به صورت صحیح تفکیک و وارد دفاتر نماییم.

لازم به ذکر است  نگهداری صحیح دفاتر بسیار لازم و ضروری می باشد و در دفتر نویسی به هیچ عنوان  از غلط گیر استفاده نشود و خط خوردگی بیش از اندازه نداشته باشد به که امکان رد دفاتر بالا می رود.

اطلاعات تکمیلی از دفاتر قانونی (دفتر روزنامه و دفتر کل ) :

مبنای  دفتر روزنامه و کل  مربوط به قانون تجارت سال 1304 تصویب شده است و طبق قانون تجارت  که در سال 1311 و بخشی از آن در 1347 تصویب شده مورد استفاده قرار گرفته و دفاتر  تجاری  دفتر روزنامه و کل طبق ماده 6 کسبه های جز مکلف اند دفاتر تجاری یا ذکر شده که طبق  وزارت عدلیه این قانون باید داشته باشند دفتر دارایی ،دفتر کپیه ( دفتر ارسال مرسولات ) در قانون   که در سال 1311 الزامی بوده است که طبق ماده 5 قانون مالیات مستقیم  صاحبان مشاغل  موضوع این فصل 4 مالیات  برمشاغل دفاتر و اسناد مدارک کسب مورد  نظر که اصول مربوطه از جمله  اصول و ضوابط قانون تجاری برای تجار تنظیم میگردد برای تشخیص درآمد مشمول مالیات نگهداری شود
دفاتر تجاری در قانون مالیات نبوده است و قانون مالیات ارجاع داده است به قانون تجارت که در آیین نامه ماده 95 نحوه تحریردفاتر به طور کامل ذکر شده است با مطالعه قانون تجارت الزما معنی  دفاتر قانونی این دفاتر کاغذی نمی باشد 
طبق ماده 6 فصل 5 مودیان باید ثبت رویدادهای مالی را در نرم افزارهای حسابداری مورد تایید اداره  مالیات استفاده کنند و این گزارش نرم افزارها به معنی دفاتر قانونی است  و بند 9 ماده16  فصل 10 این قانون  تغییر  سیستم حسابداری طی سال مالیاتی بدون اطلاع قبلی به اداره مالیات موجب رد دفاتر میشود .

 بند 9فصل 5 آیین نامه تکالیف مودیان درمورد نگهداری دفاتر :

تحریر دفاتر در مورد اشخاص حقوقی و حقیقی  که  جدید والتاسیس شده اند از تاریخ ثبت حقوقی از شروع فعالیت برای ثبت مدارک و اسناد دو ماه  مجاز می باشند 
بند 10ثبت دفاتر  ضمن سال  مشروط بر اینکه هیچگونه عملیات مالی وپولی در مدت تاسیس انجام نشده باشد موردی ندارد  
تاریخ تحریر دفاتر بیش از 15روز تاخیر موجب رد دفاتر می شود .

جمع بندی:

در کل اگر دفتر نویسی کار سخت و خسته کننده ای است حوصله نوشتن دفاتر را ندارید و  روش  تحریر دفاتر را نمی دانید؟ و یا زمان و تمرکز نوشتن دفاتر روزنامه و دفاتر کل را ندارید و هزینه نوشتن دفاتر را نمی دانید ؟ می توانید با تماس با کارشناسان ایلیا حساب اطلاعات کلیه موارد مذکور را براحتی بدست بیاورید.

 

جهت سوال در خصوص تحریر دفاتر قانونی با شماره

09124303457

تماس حاصل فرمایید.

هزینه تحریر دفاتر قانونی چقدر است؟
مدت زمان تحریر دفاتر چند روز می باشد؟
چه تضمینی بابت سلامت دفاتر، انجام صحیح تحریر ، تحریر در زمان مقرر و ... وجود دارد؟
تحریر دفاتر توسط چه اشخاصی صورت می پذیرد؟

ارسال نظر

علی حسینی

هزینه ی نوشتن دفاتر چقدر هستش؟

سمانه سپاسی

مرسی خیلی خیلی ممنون، واقعا هم دقیق نوشته شده بود هم به موقع تحویل گرفتم.

میلاد نجفی

عالی، هر سال استرس تحریر دفاتر رو داشتم، پارسال داده بودم به ی شخصی گند زد تو دفاتر شرکت رفت، کارمون به هئیت کشیده شده بود.

نگار اشرفیان

خیلی عالی بود و به موقع تحویل گرفتم.سپاسگزارم

روح الله شعبانی

خیلی خوب توضیح دادین. هزینه تحریر دفاتر چقدر هستش؟

ایلیا حساب

با وارد شدن به پنل کاربری خود در سایت مبلغ هزینه تحریر دفاتر رو میتوانید محاسبه کنید.

شیما دادگر

ممنون از زحماتتون، خدایی خیلی تمیز انجام شد ، فقط قسمت ثبت سفارش تو سایت اذیتت کنندست اگر مستقیم تلفنی میشد حلش کرد بهتر بود

علی قویدل

قرار بود دوشنبه تحویل بدید اما چهارشنبه تحویل داده شد / ولی نحوه تحریر خدایی خوب بود راضی بودم

مهدی صادق آبادی

بسیار عالی تحریر شده بود ممنون- نحوه ثبت سفارش رو آسان تر کنین

کریمیان

سلام خداقوت اصفهان ساکن هستم بازنشسته با چندین سال سابقه کار حسابداری در دفتر نویسی تبحر خاصی دارم امکان همکاری با شما را دارم ؟ شماره تماس ۰۹۱۳۱۰۹۸۰۰۹

امنه وکیلی

سلام چطور میتونم با شما همکاری داشته باشم منم کار دفتر نویسی انجام میدم من در مشهد زندگی می کنم

راحله زینعلی

سلام بنده سابقه دفتر نویسی دارم . استخدام هم دارید؟

F.b

سلام اگه شرکت دارید و میخواید دفتر بنویسید من دفتر نویسی انجام دادم و براتون انجام میدم

Kami Dupuy

Experience flexible and scalable VPS services, with plans starting at €3.90 per month. Enjoy great performance with AMD Ryzen vCores and NVMe storage. Plan Details: €3.90/month: 1x AMD Ryzen vCore, 4GB RAM, 120GB NVMe Disk space €7.90/month: 2x AMD Ryzen vCore, 8GB RAM, 240GB NVMe Disk space €11.90/month: 3x AMD Ryzen vCore, 12GB RAM, 320GB NVMe Disk space €16.90/month: 6x AMD Ryzen vCore, 12GB RAM, 640GB NVMe Disk space Features: 5 Gbit/s Connectivity 50TB Traffic included per month KVM / ISO mount Linux/Windows/BSD OS ready UI-based upgrades and downgrades 5 snapshots and 1 backup slot included Buy now: https://bit.ly/vps4euro Unsubscribe here if you don't want to get these amaing messages: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqamyB6byPaAwgcS6ofGmo4N4Pqkn2ZutAk6aInDQ_WhohRg/viewform Caltgadira 132, Cortland, New York, US, 4453

Christal Scurry

Experience flexible and scalable VPS services, with plans starting at €3.90 per month. Enjoy climax performance with AMD Ryzen vCores and NVMe storage. Plan Details: €3.90/month: 1x AMD Ryzen vCore, 4GB RAM, 120GB NVMe Disk space €7.90/month: 2x AMD Ryzen vCore, 8GB RAM, 240GB NVMe Disk space €11.90/month: 3x AMD Ryzen vCore, 12GB RAM, 320GB NVMe Disk space €16.90/month: 6x AMD Ryzen vCore, 12GB RAM, 640GB NVMe Disk space Features: 5 Gbit/s Connectivity 50TB Traffic included per month KVM / ISO mount Linux/Windows/BSD OS ready UI-based upgrades and downgrades 5 snapshots and 1 backup slot included Get now: https://bit.ly/vps5eur Unsubscribe here if you don't want to get these amaing deals: https://bit.ly/meunsubscribe Bahngasse 95, Utica, New York, USA, 9441

Gene Leworthy

Hello there We provide real human traffic with a revenue share option. Are you striving for long-term growth and looking forward to elevate your ad revenue? Pristine Traffic offers premium traffic solutions that bring engaged, high-quality traffic to your site hassle-free. Our traffic helps you: - Enhance user engagement and retention - Maximize your ad earnings - Ensure consistent, profitable traffic flow Achieve sustainable growth like many other successful websites with our tailored solutions. Seize the opportunity to elevate your ad revenue and secure long-term success. Learn more about Pristine Traffic and get started today: https://bit.ly/prstraffic Thank you Nicole Martinez Pristine Traffic nichole@pristinetraffic.com WhatsApp: +18143008897 https://bit.ly/prstraffic

Qiufaq

Greetings, Ready to boost your online store and see substantial growth? Say goodbye to product testing, boost your conversion rate, and get flooded with leads using our extensive collection of tools and resources. From AI-based product selection to optimized page builders, reliable supplier connections, and organic traffic generation, we offer all the essentials for success in the dynamic e-commerce market. Plus, you'll get expert guidance and tips to help you at each step. No fluff, just pure actionable info you can implement right away. Prepared to elevate your e-commerce business? ++ Visit: https://bit.ly/winners-now and discover the secrets to e-commerce success. Best, Aspazian Silviu aspazian.silviu@winners-now.vip

Broderick Whitford

In need of your next exciting playtime? Look no further than 3030 Games! Whether you're into untangling challenging puzzles, triumphing in epic clashes, or speeding through races, we have something that suits your taste. Why Choose 3030 Games? - Massive Game Library: Explore an endless array of exciting games. - Completely no cost: Delight in non-stop fun without paying a dime! - Instant Access: No setups required – start playing immediately⚡ Ready to embark on an unforgettable experience? Check out 3030 Games and dive into the action! Play Now: https://bit.ly/3030games

ایلیا حساب
پاسخ در سریع ترین زمان
ایلیا حساب
خوش آمدید
چطور میتونم کمکتون کنم؟
10:26
با ما در واتساپ صحبت کنید