گزارش حسابداری

ایلیا حساب > blog > گزارش حسابداری

گزارش حسابداری:

گزارش حسابداری عبارت است از بخشی از حسابداری مدیریت و این اطلاعات برای استفاده‌کنندگان، اعم از مدیران – سهام دارن – بانک‌ها – پیمانکاران و کارفرماها و… که در قالب صورت‌های مالی و … ارائه می‌گردد .

۱-بخش اداری

۲-تهیه صورت‌های مالی

۳-کنترل کردن حساب‌ها

۴-انجام ترازنامه و دفاتر قانونی( دفتر کل و دفترروزنامه)

امروزه در همه‌ی سازمان‌ها ، شرکت‌ها ، فروشگاه‌ها و… اعم از کوچک یا بزرگ به یک حسابدار با تجربه نیازمندیم. که بی‌اغراق بخش تخصصی یک مجموعه به حساب می آید. چون در تمام مجموعه‌های اقتصادی باید فعالیت‌های مالی به طور صحیح و منظم انجام شود .

گزارش حسابداری

کاربرد گزارش حسابداری

گزارش حسابداری کاربرد زیادی در بنگاه‌های اقتصادی دارد و اطلاعات مالی را به صورت سود و زیان و ترازنامه به حسابداران یک مجموعه تحویل می‌دهند. تا بتوانند گزارش مناسبی تهیه کنند و به  سهامداران و مدیران ارائه دهند. هدف از این اطلاعات در جریان گذاشتن سهامداران ، مدیران و اداره‌ی مالیاتی است.

خواندن  نمونه لایحه اعتراض مالیات حقوق

درمجموعه ها فعالیت‌هایی نظیر خرید و فروش کالا، هزینه‌های جاری مثل پرداخت قبوض ، اجاره ، حقوق کارمندان انجام می‌گیرد.

صورت‌های مالی در گزارش حسابداری:

صورت‌های مالی مهم‌ترین بخش در گزارش حسابداری است این عملیات برای سهامداران ، مدیران و اداره‌ی مالیاتی انجام می‌گیرد و به صورت سه ماه و سالانه است .

کاربردهای صورت مالی:

۱-سطح شرکت را از لحاظ مالی نشان می‌دهد.

۲-پول چقدر وارد شرکت شده است و از کجا آمده است

۳-پول چقدر خرج شده است

۴-چه مقدار پول برای آینده مانده است

بخش مهم از حسابداری برای اداره دارایی و مالیت صورت‌های مالی می‌باشد. و در صورت اشتباه یا تخلف موجب جرائم سنگینی  شرکت‌ها می‌شوند به همین دلیل نیاز به حسابرس برای صورت‌های مالی خود دارند.

خواندن  گزارش حسابرسی | گزارش حسابرسی چیست

شرکت‌ها ، فروشگاه‌ها و…. برای انجام عملیات حسابداری خود نیازمند به حسابدار با تجربه هستند. که با مراجعه به شرکت حسابداری می‌توانند نیروهای با تجربه ای درخواست کنند .

شرکت حسابداری ایلیا حساب غیر از ارائه گزارش حسابداری منظم به مشتریان خود، در مابقی کارهای حسابداری اعم از حسابداری ، حسابرسی ، مالیاتی فعالیت دارد .

برای شرکت ، فروشگاه ، مغازه و…. خود نیاز به حسابدار کمک و حسابرس داری به شرکت حسابداری ایلیا حساب مراجعه کن .

مشکل مالیاتی داری با یک تماس مشکلات شرکت را به شرکت حسابداری ایلیا حساب بسپار…

 

تماس با ما

 

 

Call Now Button
قیمت نرم افزار سپیدار